Home / Kent Kedisi / 17 Mayıs 2013: Günlerden Depeche Mode..
23 November, 2012

17 Mayıs 2013: Günlerden Depeche Mode..

Posted in : Kent Kedisi on by : Kent Kedisi Tags: , , , , , , ,

Bizim kuşak biraz da “ritüel”lerin kuşağıdır. Bu ritüeller üniversite yıllarımızın eğlence anlayışında da kendini gösterir. Mesela Cumartesi akşamları Captain Hook’ta Athena’ya gidilir, Cuma akşamları ne yapılır ne edilir Roxy’ye uğranılırdı. Bir de “Depeche Mode sevenler”in mekanı diye geçen Cool vardı. Chantage çalardı burada. Benim Depeche Mode deyince aklıma gelen şeylerin başındadır mekanlardan Cool ve gruplardan Chantage.

O dönemler de çok düşünürdüm, Depeche Mode herhangi bir müzik tarzına sığdırılabilecek bir grup değil. Tabi ki bir elektronik müzik grubu olarak geçiyor ama dinleyenlerinin profillerine de bakarsanız çok farklı türde müzikler dinleyen insanların Depeche Mode’da buluştuğunu görürsünüz. Depeche Mode dünyasına umutsuzluk ve karamsarlık kadar enerji ve umursamazlık da hakimdir. Ve tabi ki herkesin hayatında bir vesile ile “all I ever wanted all I ever needed is here in my arms” nakaratını söylemişliği vardır 🙂

Grubun beyni Martin Gore, enerji dolu lideri Dave Gahan ve kadim eşlikçileri Andy Fletcher. Bu üçlünün sahne performansına hayatta en az bir kez tanık olmak lazım.

13. albüm hazırlığında olan grup 3. kez Türkiye’ye geliyor 17 Mayıs’ta. Üç aşağı beş yukarı nasıl bir şey yaşayacağımızı merak edenler için aşağıdaki video biraz fikir verebilir sanırım:

Benim Depeche Mode listemin ilk sırasındaki şarkı ise tam olarak budur: